Mammografia

 

Mammografia jest uznaną metoda wykrywania raka piersi. W mammografii wykorzystuje się promieniowanie jonizujące – rentgenowskie. Dokładamy szczególnych starań, by badanie mammograficzne wykonywane w naszej klinice przebiegało w sposób możliwie jak najbardziej bezpieczny i komfortowy.
 
Badania mammograficzne są prowadzone aparatem SIEMENS Mammomat, z zastosowaniem jedynego w Polsce północnej bardzo dokładnego systemu obrazowania KODAK EV. Dzięki temu pacjentka otrzymuje minimalną możliwą dawkę promieniowania a lekarze specjaliści bardzo wyraźne zdjęcia. Badania są prowadzone zgodnie z wytycznymi Centrum Onkologii w Warszawie i oceniane przez lekarzy specjalistów i ekspertów w dziedzinie mammografii.
 
Badanie polega na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich piersi – po 2 zdjęcia każdej piersi w 2 ułożeniach (cc i oblq). Aby wykonać badanie pierś układa się na specjalnym stoliku mammografu, następnie za pomocą specjalnej płytki dociska pierś. Jest to bardzo ważny moment w badania ponieważ poprzez ucisk możliwe jest rozprojektowanie tkanek piersi a przez to zapewniona odpowiednia czytelność zdjęcia. Proces docisku w naszym aparacie mammograficznym sterowany jest komputerowo a siła docisku z góry zaprogramowana i zgodna z procedurą prawidłowego badania mammograficznego. Dzięki temu jakość uzyskanego zdjęcia jest bardzo dobra a dyskomfort podczas badania znikomy.

 


PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

 

 

WS WEB DESIGN strony internetowe